Γιουβέντους και Κάλιαρι μοιράζονται τους βαθμούς με ισόπαλο αποτέλεσμα στον αγώνα της Serie A

Το παιχνίδι μεταξύ Γιουβέντους και Κάλιαρι για την 7η αγωνιστική της Serie A έληξε ισόπαλο 1-1, με τη Γιουβέντους να δέχεται το πρώτο της γκολ για τη φετινή σεζόν. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 15ο λεπτό, με τον Βλάχοβιτς να σημειώνει το γκολ, το οποίο εξετάστηκε από το VAR. Ο Σέρβος επιθετικός αφιέρωσε το τέρμα στον συμπαίκτη του Μπρέμερ, ο οποίος θα μείνει εκτός για αρκετό καιρό λόγω ρήξης χιαστού.

Η Γιουβέντους συνέχισε να επιτίθεται, με τον Κουπμάινερς να απειλεί με δύο σουτ στα 16′ και 26′. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Κάλιαρι αντέδρασε και προσπαθούσε να ισοφαρίσει, με τον Πίκολι να έχει μία ευκαιρία στο 50′ που πέρασε άουτ, ενώ ο Γκάτι απέφυγε άλλο ένα σουτ του Λουβούμπο.

Η εξέλιξη του αγώνα οδήγησε στην απονομή ενός πέναλτι στους φιλοξενούμενους στο 88′, το οποίο εκτέλεσε ο Μάριν, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Για την καταγραφή αυτού του γκολ χρειάστηκε επίσης η επέμβαση του VAR.

Πηγή: tanea.gr